2016 - Krušnohorské sochařské sympozium - Paměť krajiny – téma Voda

 

06-umelecka-reditelka-socharka-jitka-kusovaPrávě vše skončilo.

Den sedmý a poslední. Do poslední možné minuty pracovala Kamila Housová Mizerová. Pak už nastoupili naši hasiči k úklidu stanů a zaměstnanci zámku vykartáčovali louku od pilin. Jako vždy, veselá parta chlapů s plným nasazením. Přesto, že měli včera napilno, hasili blizoučko ubytovny našich sochařů, energie jim nechyběla. DÍKY.

Rozloučit se se sochaři přišli nejen zasvěcení, ale i návštěvníci lázní. Moc děkovali za velký kulturní zážitek. Na úvod derniéry výstavy zahrála Dana Vajcová na trubku a byl to opravdu Sommertime - Letní čas. Naprosto úžasně a i když měla obavu, že je tu špatná akustika, myslím, že náladu rozjiskřila. Venku zpívali ptáci, slunce hřálo, díla dokončena. Mohou nastat prázdniny. V průběhu vernisáže zahrál už naposled Naruo Nishimura. Fotilo mnoho lidí, doufám, že zašlou své příspěvky. Na louce pak autoři představili svá díla. Nakonec jsme předali Ceny diváka, které nám darovala porcelánka Thun 1794 a.s.. A kdo to byl? Nejvíce hlasů dostala Jana Křížová.

Další dva autoři měli stejný počet hlasů, byla to Kamila Housová Mizerová a Paolo Vivian. Všem třem udělaly servisy velkou radost. Sochy budou nainstalované v nejbližší době v parku a Sala terreně. Všem, kteří sledovali práci, mají rádi sochařství, nebo jen procházejí parkem, je nutné sdělit, že to vše bylo možné jen díky 100% podpoře města prostřednictvím Zámku.

Poděkování patří také sponzorům, ať to byly Vojenské lesy, nebo Papírna Perštejn s.r.o. a PAPOS Trade s.r.o., také pobočka firmy STIHL pan Mlejnek a předvedení pil přivezla firma Dolmar.

S pravidelnými reportážemi pro teď končí

Jitka Kůsová Valevská

29 červen 2016, FB

 

01-kmeny-darovaly-vojenske-lesy 02-pohled-na-stamny-do-parku

Kmeny darovaly Vojenské lesy / Pohled na stany do parku

03-autori-s-umeleckou-reditelkou 04-autorka-s-plastikou

Autoři s uměleckou ředitelkou / Autorka s plastikou

05-deti-si-sahaly

Děti si šahaly ....